Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення Andriy »

Є чудова новина! Як на мій (і не тільки мій) погляд найкращий Російсько-Український словник під редакцією Кримського (1924-1933рр) намагаються відновити. Щоправда 4го тому не буде /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />, але й ті три, що є, дозволять познайомитися широкому загалу з раритетним шедевром!
Щоправда, робота велика і тільки почалася...

Деяка інформація тут http://pravopys.vlada.kiev.ua/index.php?id=175
Початок словника тут http://pravopys.vlada.kiev.ua/index.php?id=185

P.S. до адмінів, можливо є сенс зробити окремий розділ "Інші словники", для таких оголошень й інших обговорень?
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення vitaly1 »

Справді чудова новина /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Наскільки мені відомо, Олександр (автор того ресурсу) досить давно працює над Кримським і вже вичитав його один раз. Зараз читає другий, а на третьому, як він мені писав, буде потрібна допомога добровольців.

Сам словник (том 1-3) у форматі djvu (дежавю) можна знайти на цьому форумі (потрібна реєстрація). Для нього також зроблений індекс, який спрощує пошук слів до рівня "ввів слово - отримав шукану сторінку". Щоб такий індекс працював потрібен браузерний djvu-плагін та програма DjvuDic, вона також є на форумі. Крім того там можна знайти багато інших словників та книжок з мови.
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення Iryska »

Олег, сонце, я маю право робити нові підрозділи? /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" />
/ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення Anatoliy »

Так, словник Кримського - дійсно шедевр.
А щодо сайту, то хотів би зауважити, що пошук слів у словнику - то важлива штука. Порадив би попросити когось зі знайомих програмістів, щоби написали основу та структуру сайту та пошуку.

До vitaly1

Я так і далі користуюся пошуком слів вручну (без індексу). Жах як неекономно витрачаю час.

І ще одне подумав: якщо хтось взявся за його вичитування, то було б чудово, якби його можна було мати у такому форматі, щоби й під лінгво можна було конвертувати та в додачу ще й базу даних для майбутньої онлайн версії зробити /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)) (... це вже я закотив губу /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)) ).
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення vitaly1 »

То чого ж ти не візьмеш індекс? Швідкість зросте в кілька разів - гарантую. Якщо буде потрібна допомога - гукай.

Коли буде текстовик, то й під Лінгво конвертуємо, і онлайнову версію зробимо. До речі автор сайту і планував його викласти в онлайні.
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення Anatoliy »

я вже дивився на сайт. от такий би словник в інтернеті - ціни не було б йому.
щодо індексу, то звантажу завтра (вже сьогодні). от тільки треба буде розібратися, як там їм користуватися /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> дуже вже великий форум на руборді...
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення vitaly1 »

Щоб довго не шукати, ось шлях до файлів в обміннику:

DjvuDic - /Ukrainian/Dics/-For DjvuDic/_DjvuDic/DjvuDic2.8.rar
Індекс до Кримського - /Ukrainian/Dics/-For DjvuDic/RusUkrDicKrymskyi.list
Файл налаштувань для DjvuDic - /Ukrainian/Dics/-For DjvuDic/RusUkrDicKrymskyi.files/RusUkrDicKrymskyi.ini

Як користуватися - читай довідку до програми. Будуть питання - мейлом.
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

Рос-укр словник Кримського (1924-33рр)

Повідомлення Anatoliy »

дякую /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти