Топонімічний словник України

Тут можна знайти інформацію про мережеві словники, крім Словника.нет, різноманітну довідкову літературу з мови

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Топонімічний словник України

Повідомлення Savo »

Колись наш пан Валентин цікавився:
Валентин писав:
Пон березня 17, 2008 9:02 pm

Дуже вдячний, пане Саво! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> А цей словник М. Янка є десь в електронному вигляді? Я книжку колись брав в науковій бібліотеці. Знайшов у ній кілька помилок по нашій місцевій топоніміці. /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" />
То нині є відповідь на його питання. Досі була тільки електронна версія у форматі djvu, тепер же якась добра душа зробила сайт цього словника на основі паперового видання, не зберігши сторінкової нумерації, та залишивши сторінковий розподіл матеріалу й спорядивши онлайн-версію абетковим покажчиком.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Топонімічний словник України

Повідомлення Валентин »

Coва писав:
Сер вересня 22, 2010 7:51 pm

Колись наш пан Валентин цікавився: То нині є відповідь на його питання. Досі була тільки електронна версія у форматі djvu, тепер же якась добра душа зробила сайт цього словника на основі паперового видання, не зберігши сторінкової нумерації, та залишивши сторінковий розподіл матеріалу й спорядивши онлайн-версію абетковим покажчиком.

Понора — річки: 1) права притока Ікопоті (басейн Прип'яті); 2) права притока Ікви (басейн Прип'яті). Назва від місцевого географічного терміну поно­ра — округла або видовжена лійкоподібна заглибина, в якій зникають поверхневі води, в тому числі й води річки; яр. Понори характерні для карстових областей. Понора протікає в Товтрах (Медоборах), де розвинені карстові явища. В основі нур-/ныр-, нор-/нор(а) < давньослов’янське «ховатися, занурюватися». Звідси ж струмок Понора, ліва притока Горині (басейн Прип'яті).
Я, пригадується, писав про "струмок Понора", який насправді є правою притокою Горині, впадає у неї в місті Ізяславі Хмельницької області. До речі, В.Г.Будяй у своїй монографії "Литва на Поділлі. Топонімічні свідчення" намагається вивести назву села Понора з литовського "pa-nara" - біля потоку ( nara - потік). Мабуть, звідти і Няріс - річка у Вільнюсі. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти