Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: Про чортове колесо
Форум СЛОВНИКa.ua > Основний форум СЛОВНИК.НЕТ > Різне
Танка
Про "чортове колесо" російська вікіпедія каже, що це
Цитата
...аттракцион в виде большого вертикально установленного колеса, к ободу которого прикреплены кабинки для пассажиров. В наши дни колесо обозрения является непременным атрибутом многих парков развлечений, а также и других общественных мест по всему миру.


Українські словники також подають "чортове колесо", як споруду для розваги, що має форму кола та обертається вертикально з прикріпленими перпендикулярно до нього кабінами для сидіння.

Звідки походить ця назва? Чи збігається поняття нашого "чортового колеса" з тим, як це розуміють в інших країнах?

Приміром, в романі Е.-М.Ремарка "Три товариші" (пер.Д.Радієнка) читаємо:
Цитата

— А тепер до чортового колеса! — запросив Ленц. Чортове колесо — це великий, рівний, в центрі трохи піднесений диск, що обертається все швидше й швидше; треба при цьому зуміти вдержатись! Готфрід вийшов на нього щось із двадцятьма особами. Він бігав по колу, як навіжений, і зірвав оплески. Під кінець він лишився на колі тільки вдвох з якоюсь куховаркою, відгодованою, як добра льоха. Ця хитруха, побачивши, що справа ускладнюється, просто сіла на диск, а Готфрід шугав коло неї по кругу. Інших усіх уже поскидало. Нарешті, ця ж сама доля спіткала й останнього з романтиків — він поточився просто в обійми куховарки і скотився разом з нею з диска.


З цього опису виходить, що це колесо обертається в горизонтальній площині.

Цікаво, чи хто щось читав про "чортове колесо" і має щось повідомити?

Листопад
Цитата(Танка @ 3.8.2011, 20:17) *

Приміром, в романі Е.-М.Ремарка "Три товариші" (пер.Д.Радієнка) читаємо:
З цього опису виходить, що це колесо обертається в горизонтальній площині.

Цікаво, чи хто щось читав про "чортове колесо" і має щось повідомити?


У Ремарка, вочевидь, це називалося Das Teufelsrad.

Натисніть для перегляду прикріпленого файлу

Раніше "Чортовим колесом" називали атракціон, який з'явився задовго до американських гірок і оглядового колеса. Його офіційна назва - "Колесо сміху". Це був полірований диск, на якому влаштовувалася публіка (пишуть, що на деяких атракціонах покотом чи сидячи, за описом Ремарка начебто навстоячки), після цього диск починав рухатися - дедалі швидше, і відбіжна сила розкидала людей в різні боки. Чим ближче до центру, тим довше можна втриматися. Саме цей атракціон трохи пізніше назвали "Чортовим колесом". Оглядове колесо і "Чортове колесо" - це два різні атракціони, просто в якийсь час поняття ці злилися. Можливо тому, що в Америці за стандартом на оглядовому колесі було тринадцять кабінок, себто "чортова дюжина".
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.