Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: Словоформи на словник.net
Форум СЛОВНИКa.ua > Новації, зауваги, пропозиції > Тестуємо оновлений СЛОВНИК.НЕТ
Сторінки: 1, 2
Олег Дмитрієв
Доброго дня!

Тепер Словник відображає словоформи понад 260 000 слів. Над цією базою робота велася понад 2 роки, і от, нарешті, сервіс досягнув стадії бета. У базі все ще є помилки, оскільки, крім ручної роботи, було використано дуже багато різних програмних скриптів. Тому дуже прошу повідомляти, якщо Ви знайдете якісь помилки та неточності в словоформах.
Selyd
Цитата(Олег Дмитрієв @ 21.4.2010, 20:07) *

Доброго дня!

Тепер Словник відображає словоформи понад 260 000 слів. Над цією базою робота велася понад 2 роки, і от, нарешті, сервіс досягнув стадії бета. У базі все ще є помилки, оскільки, крім ручної роботи, було використано дуже багато різних програмних скриптів. Тому дуже прошу повідомляти, якщо Ви знайдете якісь помилки та неточності в словоформах.

Добрий день, Олеже!
Щодо словоформ. Зустрічав таке -
Однина - пані і пан. Звернення в множині - пані та панове. Чи так? На все добре!
Selyd
Не сидиться, бо йде дощ.
Пройшов так послідовно -
Форум
СЛОВНИК.НЕТ
Новації, зауваги, пропозиції
Тестуємо оновлений СЛОВНИК.НЕТ
Словоформи на словник.net
праворуч Опції
Завантажити / Роздрукувати тему
Не подобається мені.
Дати до друку Підготувати видрук
Роздрукувати - це як розкидати, розвіяти на всі боки.
До того ж, хоча слово в словникові відсутнє, словоформи
наведено жартівливі.
Мабуть все на сьогодні.
Олег Дмитрієв
Цитата(Selyd @ 19.5.2010, 18:46) *

Добрий день, Олеже!
Щодо словоформ. Зустрічав таке -
Однина - пані і пан. Звернення в множині - пані та панове. Чи так? На все добре!

Дуже дякую!

Словоформи для "пан" виправлено. А от для пані все ж таки залишив тільки "пані".
П.С. Словоформи для "роздрукувати" теж виправлено.
Танка
До тлумачення слова ГРЮО помилково "причепилося" тлумачення ГУАВИ.

Цитата
ГРЮО, невідм., ж. Французька міська булка з додаванням сухого молока й солоду.

До речі, про міську булку... У лапки узяти слово чи як?
Олег Дмитрієв
Цитата(Танка @ 20.5.2010, 9:05) *

До тлумачення слова ГРЮО помилково "причепилося" тлумачення ГУАВИ.
До речі, про міську булку... У лапки узяти слово чи як?

Дякую! Виправив.
Ґвинтик
Було би добре, якби в орфоепічному словнику до іменників указувалася відміна.
Кличний відмінок слова читач.
Дмитро
Цитата(Злата @ 31.5.2010, 18:05) *

Кличний відмінок слова читач.

Дякую! Виправив.
Олег Дмитрієв
Цитата(Ґвинтик @ 26.5.2010, 10:15) *

Було би добре, якби в орфоепічному словнику до іменників указувалася відміна.

Відтепер вказується відміна до іменників і дієвідміна до дієслів.
Танка
М'ЯЗГА...
Таблиця відмінювання слова наведена двічі.

І тут теж:
ГАНЧІР'Я
ПРИСЛІВ'Я
Олег Дмитрієв
Цитата(Танка @ 11.6.2010, 22:55) *

М'ЯЗГА...
Таблиця відмінювання слова наведена двічі.

І тут теж:
ГАНЧІР'Я
ПРИСЛІВ'Я

Дякую!

Виправили.
Танка
СЛИМАК

Клична форма - слимаче
Дмитро
Цитата(Танка @ 12.6.2010, 10:55) *

СЛИМАК

Клична форма - слимаче

Дякую! Виправив.
Танка
До слів
АЛЮРА
АЛЯРЕН
АМАДЕУС
АЛЬТІС
АБАЦИСА
АБДАЛ
АБЕС
не подано таблиць відмінювання.
Танка
БЕЗЕЦНО
Виправити на
Присл. до безецний.
Танка
НЕЖИТЬ

Здається, у місцевому відмінку можна і на/у нежитю?
Танка
ФАЛЬШ
НЕЖЕР

У слові ФАЛЬШ орудний відмінок подано так: (для жіночого роду) ФАЛЬШЕЮ
У слові НЕЖЕР орудний відмінок - НЕЖЕРЕЮ.

Хіба не ФАЛЬШЮ? З плодвоєнням? Без?
І не НЕЖЕР'Ю?
unknw.gif
Дмитро
Цитата(Танка @ 12.6.2010, 18:19) *

Річ у тім, що так подають Словники України. Але така форма суперечить § 61, п. 3, б Чинного правопису. Правильна форма — фальшю. Див. також тут.

Ні. Правильна форма — нежер'ю. І Словники України, на щастя, наводять лише її. До речі, іменник нежер — тут я теж підтримую укладачів згаданих словників — уживається тільки в однині.
Танка
ТРЕМБАЧ
Клична форма - трембачу...

ТРУБАЧ
Клична форма - трубачу...

ШМАРКАЧ
Клична форма - шмаркачу...

Мабуть, варто передивитися певну групу слів

Іще ШУКАЧ, ЗБИРАЧ...
Олег Дмитрієв
Цитата(Танка @ 12.6.2010, 14:56) *

До слів
АЛЮРА
АЛЯРЕН
АМАДЕУС
АЛЬТІС
АБАЦИСА
АБДАЛ
АБЕС
не подано таблиць відмінювання.

Так, на жаль, не до всіх слів є словоформи. До кількох відсотків словоформ немає. З часом (правда, не найближчим), це буде виправлено.

Цитата(Танка @ 12.6.2010, 15:13) *

БЕЗЕЦНО
Виправити на
Присл. до безецний.

Виправлено.

Цитата(Танка @ 12.6.2010, 18:00) *

НЕЖИТЬ

Здається, у місцевому відмінку можна і на/у нежитю?

Так, звичайно. Додано.

ФАЛЬШ
НЕЖЕР

Хіба не ФАЛЬШЮ? З плодвоєнням? Без?
І не НЕЖЕР'Ю?
unknw.gif

Виправлено.

Цитата(Танка @ 13.6.2010, 14:47) *

ТРЕМБАЧ
Клична форма - трембачу...

ТРУБАЧ
Клична форма - трубачу...

ШМАРКАЧ
Клична форма - шмаркачу...

Мабуть, варто передивитися певну групу слів
Іще ШУКАЧ, ЗБИРАЧ...

Дуже дякую за пильність! Виправлено 38 слів з подібними помилками.
Танка
ВІЙНА і ТАЙНА...

У родовому відмінку множини для слова війна подаються варіанти війн, воєн, а для слова тайна - тільки тайн.
Здається, у Голобородька трапилося на очі таїн. Дуже красиво, поетично - чуття мови у Голобородька особливе.
Чи варто додати цей поетичний варіант до таблиці відмінювання?
Що думає товариство?
Savo
Цитата(Танка @ 19.6.2010, 14:02) *

Чи варто додати цей поетичний варіант до таблиці відмінювання?
Що думає товариство?

Гадаю, ні, не можна. Ужитий Голобородьком варіант таїн – це родовий відмінок множини від ТАЇНА
Sclerolith
Ще треба виправити кличний відмінок слова батрак.

Треба також виправити наказовий спосіб дієслів:
гаяти (гай, гаймо, гайте)
лаяти (лай, лаймо, лайте)
ходити (ходи, ходім(о), ходіть)

Всі форми дієслова боротися, крім майбутнього й минулого часу, невірні.

І чи потрібні дві однакові таблиці відмінювання іменника Україна?
Sclerolith
Пропоную такі поліпшення до словоформ:

показати наголос в усіх словоформах;
усунути прийменники з форми місцевого відмінка іменників (бо прийменник не є частиною словоформи);
додати дієприкметники до форм дієслів.
Олег Дмитрієв
Цитата(Sclerolith @ 28.6.2010, 5:41) *

Ще треба виправити кличний відмінок слова батрак.

Треба також виправити наказовий спосіб дієслів:
гаяти (гай, гаймо, гайте)
лаяти (лай, лаймо, лайте)
ходити (ходи, ходім(о), ходіть)

Всі форми дієслова боротися, крім майбутнього й минулого часу, невірні.

І чи потрібні дві однакові таблиці відмінювання іменника Україна?

Дякую за пильність! Виправлено цілий ряд дієслів на -яти(ся). "Боротися" також виправлено.
"Україна" розніс на 2 значення.
Олег Дмитрієв
Цитата(Sclerolith @ 28.6.2010, 5:55) *

Пропоную такі поліпшення до словоформ:

показати наголос в усіх словоформах;
усунути прийменники з форми місцевого відмінка іменників (бо прийменник не є частиною словоформи);
додати дієприкметники до форм дієслів.

1. Наголоси з часом планую зробити. Але обсяг роботи буде досить суттєвим, тому поки відкладаю це на пару місяців. Поки є пріоритетніші завданняsmile.gif.
2. Навіть не знаю. Що думає громада з цього приводу?
3. Дієприкметники було б і справді непогано додати. Треба обдумати, чи можна максимально автоматизувати даний процес. Оскільки вручну їх додавати забере дуже багато часу. Треба буде ще оцінити, чи до всіх дієслів існують дієприкметники.
Savo
Цитата(Олег Дмитрієв @ 30.6.2010, 17:01) *

1. Наголоси з часом планую зробити. Але обсяг роботи буде досить суттєвим, тому поки відкладаю це на пару місяців. Поки є пріоритетніші завданняsmile.gif.
2. Навіть не знаю. Що думає громада з цього приводу?
3. Дієприкметники було б і справді непогано додати. Треба обдумати, чи можна максимально автоматизувати даний процес. Оскільки вручну їх додавати забере дуже багато часу. Треба буде ще оцінити, чи до всіх дієслів існують дієприкметники.

1. Вельми потрібна річ – я тільки за; власне, у приватній розмові я вже про це згадував.
2. У принципі логічно. Я б зробив так, як подають у правописі, – замість конкретних прийменників ставив би крапки. Річ у тім, що в місцевому відмінку, крім в(у) та на, можливі також прийменники по, при, об (зрідка о), тож у нинішньому варіанті модуля їх "дискриміновано"; разом із тим крапки свідчитимуть, що прийменник у цьому відмінку обов’язковий – словоформа без нього не виражає граматичного значення.
3. Не до всіх. Скажімо, не творяться дієприкметники від форм на -ся; пасивні дієприкметники можуть творитися лише від перехідних дієслів; активні дієприкметники минулого часу, навпаки, утворюються тільки від неперехідних дієслів і винятково доконаного виду; ну, а активних дієприкметників теперішнього часу (на -уч (-юч) -ач (-яч) я б узагалі не подавав.
Sclerolith
Цитата(Coва @ 30.6.2010, 8:27) *

2. У принципі логічно. Я б зробив так, як подають у правописі, – замість конкретних прийменників ставив би крапки.

Мені здається, навіть крапки не потрібні. Адже ж і так зрозуміло, що має бути прийменник. Наприклад, у словоформах прикметників ані крапок, ані прийменників нема.

Цитата(Coва @ 30.6.2010, 8:27) *

3. Не до всіх. Скажімо, не творяться дієприкметники від форм на -ся; пасивні дієприкметники можуть творитися лише від перехідних дієслів; активні дієприкметники минулого часу, навпаки, утворюються тільки від неперехідних дієслів і винятково доконаного виду; ну, а активних дієприкметників теперішнього часу (на -уч (-юч) -ач (-яч) я б узагалі не подавав.

Звичайно, ті дієприкметники, що не існують, подавати не треба.

Savo
Цитата(Sclerolith @ 1.7.2010, 9:49) *

Мені здається, навіть крапки не потрібні. Адже ж і так зрозуміло, що має бути прийменник. Наприклад, у словоформах прикметників ані крапок, ані прийменників нема.

Прикметники – то інша річ. Прийменники з ними просто не поєднуються: за визначенням ці службові слова сполучаються лише з іменниками, числівниками та займенниками, вказуючи на їх залежність від інших слів у реченні й виражаючи разом із закінченнями цих самостійних морфологічних одиниць відповідні граматичні значення. Тож крапки таки потрібні, як я вже зазначав, аби засвідчити неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника.
Sclerolith
Цитата(Coва @ 1.7.2010, 6:23) *

Тож крапки таки потрібні, як я вже зазначав, аби засвідчити неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника.

А навіщо засвідчувати неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника? Добре, а словоформа місцевого відмінка прикметника може існувати сама по собі? Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків. ae.gif
Savo
Цитата(Sclerolith @ 2.7.2010, 9:09) *

А навіщо засвідчувати неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника? Добре, а словоформа місцевого відмінка прикметника може існувати сама по собі? Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків. ae.gif

Бо, по-перше, це логічно. У чому логіка, я пояснив перед цим. А по-друге – для мільйонів користувачів, які можуть цього не знати. Зокрема й для тих, хто тільки вивчає українську. Тож під таблицею відмінкової парадигми я б давав ще й примітку, наприклад, таку: * у місцевому відмінку обов’язково вживаються прийменники в (у), на, по, при, об (о).
Цитата(Sclerolith @ 2.7.2010, 9:09) *

Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків.

Даруйте, але якщо вам невтямки визначення прийменника, я навряд чи ще чимось поможу. Прийменник перед прикметником не означає, що службове слово вступає з цим самостійним у граматичний зв’язок. Хоч крапки, як на мене, можна лишати й перед прикметником: врешті, вони засвідчуватимуть лише обов’язкову прийменниковість місцевого відмінка.
Sclerolith
Цитата(Coва @ 2.7.2010, 1:06) *

Бо, по-перше, це логічно. У чому логіка, я пояснив перед цим.

Ані прийменник, ані крапки не є частиною місцевого відмінка. Тому логічно їх не додавати. Якби прийменник писався разом з іменником (тобто якби місцевий відмінок утворювався приєднанням закінчення і префікса), то я згоден, що треба було б поставити риску.

Припускаю, що цю логіку можна було б поширити на прийменники та додати крапки, але тоді логічно було б додати крапки в дужках до інших відмінків, де прийменник не обов’язковий.

А по-друге – для мільйонів користувачів, які можуть цього не знати. Зокрема й для тих, хто тільки вивчає українську.

Якщо користувачі таблиці не знають, що місцевий відмінок не може вживатися без прийменника, то вони повинні це узнати з іншого джерела. Призначення таблиці словоформ полягає в тому, щоб показати, як утворюються словоформи. З’ясування вживання відмінків виходить за межі компетенції цієї таблиці.

Тож під таблицею відмінкової парадигми я б давав ще й примітку, наприклад, таку: * у місцевому відмінку обов’язково вживаються прийменники в (у), на, по, при, об (о).

Тоді логічно буде ще перелічити всі прийменники до інших відмінків.

Даруйте, але якщо вам невтямки визначення прийменника, я навряд чи ще чимось поможу.

Пане Сово, не відхиляйтеся від теми. Ми не обговорюємо тут мої розумові здібності. acute.gif
natch
Іменник число
форма Р. в., множ.
Зараз: числ
Правильно: чисел
Танка
Навздогін.

ВЕСЛО...
У родовому відмінку множини весел, а не весл.

КРІСЛО...
У родовому відмінку множини крісел, а не крісл.

ТЛО...
А множини, мабуть, немає в українській мові.
ТОРГ
Місцевий відмінок - зайва літера г: на/у торгу.

КРИЛО
Множина, орудний відмінок: крилами (або крильми)

ГІСТЬ
Множина, орудний відмінок: гостями (або гістьми).

КІНЬ
Множина, орудний відмінок: кіньми (конями).

ЧОБІТ
Неправильно подані орудний і місцевий відмінки однини (і множина має помилки - О. і М. в.).
Танка
СВЕРДЛО...
Родовий відмінок множини - свердел чи свердл (як в тлумаченні)?
ПЕРСТЕНЬ

Множина: персні або перстені (згадаймо збірку поезій Б.-І. Антонича "Три перстені").
Танка
БОРОТИ...

Зверніть увагу на теперішній час (однину, множину, дієприслівник), наказовий спосіб (одину і множину).
Танка
КОЗАК...
Виправити кличну форму однини.
Drundia
Хотілося б дізнатися, які джерела використовуються для «словоформ і орфографічного словника», зокрема щодо написання слів.
Черепаха
Усунути

Наказовий спосіб
1 особа Множина усунуньмо
2 особа Однина усунунь Множина усунуньте

Майбутній час
1 особа Однина усунуну Множина усунунемо
2 особа усунунеш/усунунете
3 особа усунуне/усунунуть

Наказовий спосіб
1 особа Множина усунуньмо
2 особа Однина усунунь Множина усунуньте

Крім того, варто додати форми пасивного дієприкметника (усу́нений, усу́нутий) та безособову (усу́нено, усу́нуто).
korustyvach
у наказовому способі слова "сказати" й словоформах слова "плакати" помилки
Savo
Цитата(korustyvach @ 7.7.2011, 8:51) *

у наказовому способі слова "сказати" й словоформах слова "плакати" помилки

Дякую.
Виправив.
korustyvach
Перепрошую, але наказовий спосіб слова "сказати" не виправили.
Savo
Цитата(korustyvach @ 7.7.2011, 9:39) *

Перепрошую, але наказовий спосіб слова "сказати" не виправили.

Перепрошую, недогледів усього. Уже в нормі.
кактус
Слід виправити форми слова Пасха: Д. і М. відмінок Пассі. І, можливо, множина тут недоречна.
Також актуальні багато невиправлених зауважень Танки на 2-ій сторінці цієї теми.
Завада
Цитата(кактус @ 29.8.2011, 22:12) *

Слід виправити форми слова Пасха: Д. і М. відмінок Пассі.

Пасці.
Танка
Шановне товариство! Мабуть, ще не настав час писати дописи у цій гілці, бо ще маємо дочекатися Словника. Тож нотуємо свої зауваження, аби пізніше без втрат дати на коригування (як ними зараз закидаємо модераторів - чи зберемо все докупи?).

Форуму ж діждалися, буде й Словник! smile.gif
Savo
Цитата(кактус @ 30.8.2011, 0:12) *

Слід виправити форми слова Пасха: Д. і М. відмінок Пассі. І, можливо, множина тут недоречна.
Також актуальні багато невиправлених зауважень Танки на 2-ій сторінці цієї теми.

Цитата(Завада @ 30.8.2011, 13:17) *

Було в нас із цього приводу обговорення.
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.