Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: Книгосховище українського мовця
Форум СЛОВНИКa.ua > Основний форум СЛОВНИК.НЕТ > Цікаве та корисне в інтернеті > Електронні бібліотеки
Pere
Книгосховище українського мовця — це десятки поцифрованих та впорядкованих підручників, словників, порадників з української мови. Ймовірно, воно — одне з найбільших зібрань такої літератури в інтернетовій мережі. Понад усе, воно — результат праці багатьох волонтерів, що сканують, вичитують та впорядковують мовні матеріали.

Про те, як отримати доступ, та умови використання дізнавайтеся за цим посиланням http://www.madslinger.com/bookvault/index.html
Iryska
то не книгосховище - а просто казка та країна мрій!!!
там є стільки всього!!!!!!
багато-багато!
Finch
Цитата(Iryska @ 20.2.2007, 19:12) *

то не книгосховище - а просто казка та країна мрій!!!
там є стільки всього!!!!!!
багато-багато!

+1 smile.gif Супер!!!!!
vitaly1
Долучайтеся до його поповнення smile.gif
Ґвинтик
Я так зрозумів, посиланя що на ру-борді ведуть на це сховище smile.gif ?
Savo
Цитата(Ґвинтик @ 15.7.2007, 18:33) *

Я так зрозумів, посиланя що на ру-борді ведуть на це сховище smile.gif ?

Ні, посилання на ру-борді ведуть на інше сховище. А КУМ – фактично є дзеркалом того, що є на ру-борді, утім повнішим, зокрема за рахунок матеріалів з літератури. Що ж до структури цих сховищ, то вони майже однакові.

До речі, обидва вони прагнуть поповнення smile.gif Може, маєте, чим допомогти?
Ґвинтик
Цитата(Savo @ 15.7.2007, 18:56) *

Ні, посилання на ру-борді ведуть на інше сховище. А КУМ – фактично є дзеркалом того, що є на ру-борді, утім повнішим, зокрема за рахунок матеріалів з літератури. Що ж до структури цих сховищ, то вони майже однакові.

До речі, обидва вони прагнуть поповнення smile.gif Може, маєте, чим допомогти?

Залюбки допоможу, ось як раз збираюся на цьому тижні придбати БФП і буду сканувати smile.gif
Тільки щось я не можу второпати як зайти щоб переглянути та завантажити матеріали blink.gif ... Крім того, не бачу куди треба ввести логін та пароль.
Savo
Цитата(Ґвинтик @ 15.7.2007, 20:49) *

Залюбки допоможу, ось як раз збираюся на цьому тижні придбати БФП і буду сканувати smile.gif
Тільки щось я не можу второпати як зайти щоб переглянути та завантажити матеріали blink.gif ... Крім того, не бачу куди треба ввести логін та пароль.

Якщо ви про ру-борд, використайте якийсь фтп-клієнт, можна скористатися й Тотал Командером.
Чи ви про КУМ? Там узагалі через веб-бравзер заходите.
Як треба щось детальніше, пишіть у приват.
Lane
Дякую! Дуже корисно.
anya
Цитата(Ґвинтик @ 15.7.2007, 19:49) *

Допоможіть! unsure.gif Логін і пароль ввела, але матеріали чомусь не завантажуються... Клікаю на посилання, а воно виводить інформацію про словник і... все :angry:
vitaly1
Ви мабуть відкриваєте текстові файли, а вони призначені лише для того, щоб дати інформацію про словник. Зтягувати потрібно djvu або архіви rar, у них самі словники.
Єва
Я нічого не розумію. Я зареєструвалась, увела логін та пароль і не змогла зайти. А сьогодні я навіть не можу знайти, де потрібно вводити логін та пароль. Поясніть будь ласка. Щиро вдячна.
Savo
Цитата(Єва @ 6.3.2009, 13:58) *

Я нічого не розумію. Я зареєструвалась, увела логін та пароль і не змогла зайти. А сьогодні я навіть не можу знайти, де потрібно вводити логін та пароль. Поясніть будь ласка. Щиро вдячна.

Написав у приват.
Єва
Дякую. Мені дали неправильний логін. В мене ще питаннячко smile.gif Будь ласка поясніть, чому в мене не відкриваються словники (rar.,zip, крім формату djvu). Це треба якісь програми записати? rolleyes.gif
BOGDAN
Допоможіть sad.gif Не можу ввійти до книгосховища! Логін та пароль не приймає!
Savo
Цитата(Єва @ 6.3.2009, 22:38) *

Дякую. Мені дали неправильний логін. В мене ще питаннячко smile.gif Будь ласка поясніть, чому в мене не відкриваються словники (rar.,zip, крім формату djvu). Це треба якісь програми записати? rolleyes.gif

rar.,zip – це архіви. Треба їх спершу розархівувати. Використовуйте, наприклад, безплатну програму 7zip або Winrar (цією версією можна користуватись без обмежень)
Цитата(BOGDAN @ 7.3.2009, 10:32) *

Надіслав у приват.
Svensson
Цитата(BOGDAN @ 7.3.2009, 10:32) *

А-а-а!!! У мене така сама проблема! І як жити далі?..
Savo
Цитата(Svensson @ 11.3.2009, 19:58) *

А-а-а!!! У мене така сама проблема! І як жити далі?..

Надіслав у приват.
Svensson
Цитата(Savo @ 12.3.2009, 11:21) *

Надіслав у приват.

Дуже дякую! Тепер все гаразд.
А як туди закачувати книжки?
Чи краще переслати готовий файл комусь на Книгосховище, щоб закачали?
Листопад
Цитата(Svensson @ 12.3.2009, 23:10) *

Дуже дякую! Тепер все гаразд.

Якщо не секрет, що хочете закачати?
Savo
Цитата(Svensson @ 12.3.2009, 21:10) *

Напряму ви не зможете самі туди нічого завантажити. Та якщо є бажання долучитися до КУМ-партії, ласкаво просимо smile.gif Завантажте ваші електронні книжки на якийсь файлообмінник і прорелізьте, приміром, тут або тут (в другому випадку, щоб зайти на форум, потрібна реєстрація). До речі, КУМ – дзеркало фтп форуму ру-борду, між якими періодично відбувається синхронізація.
Можете й просто надсилати посилання на файл мені або Vitaly1
Svensson
Цитата(Листопад @ 13.3.2009, 11:29) *

Якщо не секрет, що хочете закачати?

Я спершу думав про рідкісний "Словник місцевих слів..." Огієнка (Жовква, 1934), але бачу, що є у сховищі. А на загал, то тут, якщо обмежуватися лише мовознавством, то варто й фахові періодичні видання, й популярні, велика маса фольклору (наприклад, ужгородські "Карпати" десь у 1970-х видавали чудову серію казок та легенд). Здається, немає тут "Записок НТШ" (чи окремих статей, чи й томів Філологічної секції; скажімо: т.161 (1953); т.180 (1965); т.185 (1969)).
Трохи погано, що зараз починаються якісь нові "електронні" проекти, які не завжди погоджені між собою, тому виходять накладки. З довідкових видань варто було б цифрувати "Історію міст і сіл УРСР" (хоча й анахронізм, але кращого й новішого наразі немає), але досі цього не зустрічав. Одним словом: роботи - непочатий край.

Цитата(Savo @ 13.3.2009, 12:07) *

Напряму ви не зможете самі туди нічого завантажити. Та якщо є бажання долучитися до КУМ-партії, ласкаво просимо smile.gif Завантажте ваші електронні книжки на якийсь файлообмінник і прорелізьте, приміром, тут або тут (в другому випадку, щоб зайти на форум, потрібна реєстрація). До речі, КУМ – дзеркало фтп форуму ру-борду, між якими періодично відбувається синхронізація.
Можете й просто надсилати посилання на файл мені або Vitaly1

Добре, дякую. Тут проблема - лише час викороїти на цю роботу. Файли DjVU чи PDF я зроблю, а з закачуванням, то наразі занадто складно - постараюся переслати.
Savo
Цитата(Svensson @ 13.3.2009, 14:12) *

Я спершу думав про рідкісний "Словник місцевих слів..." Огієнка (Жовква, 1934), але бачу, що є у сховищі.

Так, колись потрапив мені до рук – за дві години був оцифрований smile.gif
Цитата(Svensson @ 13.3.2009, 14:12) *

А на загал, то тут, якщо обмежуватися лише мовознавством, то варто й фахові періодичні видання, й популярні, велика маса фольклору (наприклад, ужгородські "Карпати" десь у 1970-х видавали чудову серію казок та легенд). Здається, немає тут "Записок НТШ" (чи окремих статей, чи й томів Філологічної секції; скажімо: т.161 (1953); т.180 (1965); т.185 (1969)).

Безумовно, всяке цікаве українське видання, зокрема й періодичне, хай і немовознавче, було б корисне читачеві й знайшло б своє місце у КУМі. А Записки НТШ – то взагалі скарб.
Svensson
Цитата(Savo @ 14.3.2009, 9:37) *

Безумовно, всяке цікаве українське видання, зокрема й періодичне, хай і немовознавче, було б корисне читачеві й знайшло б своє місце у КУМі. А Записки НТШ – то взагалі скарб.

Нові томи Записок НТШ (від 221 до 246, але не всі) є на проекті "АНТРОПОС – відкритий гуманітарний архів":
http://www.dspace.humanities.org.ua/dspace/
Зокрема, 6 томів - Праці Філологічної секції, 3 томи - Праці Секції етнографії та фольклористики. Там можна стягати постатейно.
Також багато оцифрованих видань (у т. ч. словники) на сайті Наукової бібліотеки ЛНУ:
http://www.franko.lviv.ua/library/el_vid.html
Тут варто якось скоординувати дії, щоб не дублювати роботу.
Savo
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 11:50) *

Нові томи Записок НТШ (від 221 до 246, але не всі) є на проекті "АНТРОПОС – відкритий гуманітарний архів":
http://www.dspace.humanities.org.ua/dspace/
Зокрема, 6 томів - Праці Філологічної секції, 3 томи - Праці Секції етнографії та фольклористики. Там можна стягати постатейно.
Також багато оцифрованих видань (у т. ч. словники) на сайті Наукової бібліотеки ЛНУ:
http://www.franko.lviv.ua/library/el_vid.html
Тут варто якось скоординувати дії, щоб не дублювати роботу.

Так, про ті випуски НТШ я знаю.
А хіба сайт Наукової бібліотеки ЛНУ дає вільний доступ до своїх електронних ресурсів?

Скоординувати роботу справді варто. Тільки нині інтенсивної сканувальної праці, на жаль, начебто не ведеться. Коли взяти останній рік, то, за моїми спостереженнями, щось іще сканують Smoke, деколи Anatoliy, він же Kovpaсk, ну й ваш покірний слуга. Рідко коли знайдеться ще хтось. Так що особливо координувати нікого sad.gif
Svensson
Цитата(Savo @ 14.3.2009, 14:38) *

А хіба сайт Наукової бібліотеки ЛНУ дає вільний доступ до своїх електронних ресурсів?
Скоординувати роботу справді варто. Тільки нині інтенсивної сканувальної праці, на жаль, начебто не ведеться. Коли взяти останній рік, то, за моїми спостереженнями, щось іще сканують Smoke, деколи Anatoliy, він же Kovpaсk, ну й ваш покірний слуга. Рідко коли знайдеться ще хтось. Так що особливо координувати нікого

На сайті бібліотеки ЛНУ вибираєте потрібну категорію (Біобібліографія вчених ЛНУ; Українська біобібліографія; Каталоги книгозбірні; Мемуари і документи; Дрібненька бібліотека; тощо), а далі скачуєте потрібне видання без проблем (наприклад - "Марта МАРТИНЮК, Богдан ЯКИМОВИЧ. Ділове українське мовлення"), файли в PDF-форматі.
А я писав про координацію саме з бібліотекою ЛНУ (вона задіяна й в Антропосі).
Savo
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 14:48) *

На сайті бібліотеки ЛНУ вибираєте потрібну категорію (Біобібліографія вчених ЛНУ; Українська біобібліографія; Каталоги книгозбірні; Мемуари і документи; Дрібненька бібліотека; тощо), а далі скачуєте потрібне видання без проблем (наприклад - "Марта МАРТИНЮК, Богдан ЯКИМОВИЧ. Ділове українське мовлення"), файли в PDF-форматі.

Дякую, зрозумів.
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 14:48) *

А я писав про координацію саме з бібліотекою ЛНУ (вона задіяна й в Антропосі).

Бібліотека цифруватиме тільки те, з чим не матиме мороки щодо авторського права. З давніх видань, що не є об’єктами авторського права (їх і цифрують переважно по бібліотеках), пересічний сканувальник навряд чи щось матиме. Тож збіги, як на мене, малоймовірні. Між іншим, коли цікавить славістика загалом, зайдіть ще сюди. Багато що цікавого знайдете.
Svensson
Цитата(Savo @ 14.3.2009, 15:22) *

Бібліотека цифруватиме тільки те, з чим не матиме мороки щодо авторського права. З давніх видань, що не є об’єктами авторського права (їх і цифрують переважно по бібліотеках), пересічний сканувальник навряд чи щось матиме. Тож збіги, як на мене, малоймовірні. Між іншим, коли цікавить славістика загалом, зайдіть ще сюди. Багато що цікавого знайдете.

Наскільки знаю, то бібліотека легалізує нові видання, підписуючи договори з авторами, щоб не порушувати "копірайт". Зокрема, НТШ дало дозвіл на розміщення цих томів.
Дякую за цікаве посилання (мене більше цікавить у цій царині бібліографія).
Багато оцифрованих видань (у т.ч. із мовознавства) є тут. Список регулярно поповнюється.
У Польщі цифрують стародруки та книги окремі бібліотеки, але все зведене також на одному сайті тут.
Savo
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 16:19) *

Наскільки знаю, то бібліотека легалізує нові видання, підписуючи договори з авторами, щоб не порушувати "копірайт". Зокрема, НТШ дало дозвіл на розміщення цих томів.
Дякую за цікаве посилання (мене більше цікавить у цій царині бібліографія).
Багато оцифрованих видань (у т.ч. із мовознавства) є тут. Список регулярно поповнюється.
У Польщі цифрують стародруки та книги окремі бібліотеки, але все зведене також на одному сайті тут.

Так, знаю про обидва джерела.
І дуже добре, що бібліотека легально цифрує нові видання. smile.gif Та, думаю, гірша справа з неновими, але й не стародруками. А саме тут основна сфера нашого зацікавлення, бо книг тут – океан.
Svensson
Цитата(Savo @ 14.3.2009, 18:33) *

Так, знаю про обидва джерела.
І дуже добре, що бібліотека легально цифрує нові видання. smile.gif Та, думаю, гірша справа з неновими, але й не стародруками. А саме тут основна сфера нашого зацікавлення, бо книг тут – океан.

От тримаю в руках: Ф. Колесса "Українська усна словесність" (Львів, 1938; 646 с.). Ще у списку Книгосховища не знайшов. Чи це цікавить?
Savo
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 18:39) *

От тримаю в руках: Ф. Колесса "Українська усна словесність" (Львів, 1938; 646 с.). Ще у списку Книгосховища не знайшов. Чи це цікавить?

Таки нема її ще в КУМі. Було б вельми цікаво почитати.
Svensson
Цитата(Savo @ 14.3.2009, 18:56) *

Таки нема її ще в КУМі. Було б вельми цікаво почитати.

Чи можна сканувати в розворот (по 2 сторінки)? Формат у неї невеликий (120х170 мм).
Savo
Цитата(Svensson @ 14.3.2009, 19:06) *

Чи можна сканувати в розворот (по 2 сторінки)? Формат у неї невеликий (120х170 мм).

Перейдімо в приватне листування. Бо то вже офтоп.
saszko
Скажіть мені, будь ласка, ті всі словники, то не окремі програми, а ніби додатки до Лінгво? Якщо так, то чи не знаєте де можна скачати в неті невеличкі програмки-словники, а саме орфографічний і тлумачний, можна рос.-укр..
Armaniac
Допоможіть, будь ласка, у мене та ж сама проблема - не сприймає логіна чи пароля, чи й того, й іншого... sad.gif
і скажіть, а чому така катавасія з тими логінами??
Вельмишановні модератори! Допоможіть, коли ваша ласка, увійти до "Книгосховища..." Як не крутила – ніяк не виходить! Вельми прошу!
Лаврін
Цитата(Родзинка @ 7.7.2009, 13:21) *
Як не крутила – ніяк не виходить (увійти. - Л.)! Вельми прошу!

А кортить увійти, мабуть, вельми дуже!.. dirol.gif Еге ж.
Цитата(Лорейн @ 7.7.2009, 15:01) *

А кортить увійти, мабуть, вельми дуже!.. dirol.gif Еге ж.

За зауваження дякую, проте могли б і порадити! rolleyes.gif
Savo
Цитата(Родзинка @ 7.7.2009, 12:22) *

За зауваження дякую, проте могли б і порадити! rolleyes.gif

Думаю, якби міг, пан Лорейн обов’язково порадив би.
Про доступ до КУМа написав приватне повідомлення.
jenechka
Допоможіть Не можу ввійти до книгосховища! Логін та пароль не приймає!
Savo
Цитата(jenechka @ 9.11.2009, 23:43) *

Допоможіть Не можу ввійти до книгосховища! Логін та пароль не приймає!

У приватi.
Savo
На жаль, ремонт КУМа затягся, власне, переріс у довгочасне переселення. Утім товариство може користуватися дзеркалом Книгосховища, що його створив і люб’язно відкрив загалу пан Ґвинтик. Щира подяка.
Savo
Ще одне дзеркало КУМа

Якщо не відображається кирилиця, обрати в бравзері кодування Юнікод (UTF-8).
taranjka
'Svensson' натрапила тут на ваше повідомлення і дуж зацікавила інформація про записки НТШ. Чи є щось (що саме) в цифровому вар янті, бажано старі видання і де це можна скачати)) дякую
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.