Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: Як бути з апострофом у кросворді?
Форум СЛОВНИКa.ua > Основний форум СЛОВНИК.НЕТ > Різне
Танка
Складаючи літературні кросворди (словохрестя) стикнулась з такою проблемою:
Чи слід в кросворді виділяти для апострофа окрему клітинку? У нашому російськомовному середовищі важко знайти газету з українським кросвордом. Гадаю, що, якби навіть і знайшла, то відповіді на своє питання не отримала б.
Спочатку я уникала використання слів з апострофом, але ж трапляються досить цікаві слова, варті того, щоб їх включити в кросворд.
Отже, чи є певні правила щодо апострофа?
Savo
Цитата(Танка @ 9.9.2009, 14:58) *

Отже, чи є певні правила щодо апострофа?

Гадаю, "узаконених" правил нема. Для української графіки і поготів навряд чи хтось їх спеціяльно укладав. Думаю, якщо в своєму збірнику кросвордів Ви подасте примітку, в якій зазначите, що апостроф ураховувати не слід (або ж навпаки – треба), тим і вирішите проблему. Як на мене, відводити для нього окрему клітинку не варто: це ж не літера (а згадайте, як кажуть, коли розв’язують кросворд гуртом: сім букв – перша а smile.gif). Хіба що зумієте підібрати слова, точкою перетину яких ставав би саме апостроф. smile.gif
Основознавець
І справді, можна наперед вставити апостроф, але Ви спростите словохрест. smile.gif
Дмитро
Кросворди складаються за тими самими правилами, що й словники. Тому брати до уваги апостроф не слід. Не знаю, чи є щодо цього якісь спеціальні правила, але це давня традиція української преси (принаймні тої, яку я передплачував колись). Сучасних видань з українськими кросвордами не так-то й багато. Але газети "Молодь України" та "Україна молода" додержують словникового принципу.
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.