Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: Панграми
Форум СЛОВНИКa.ua > Основний форум СЛОВНИК.НЕТ > Різне
Daniel Bohdan
Нещодавно мене дуже зацікавили панграми (якщо хтось не знає -- це речення, які містять усі літери абетки). Під час своїх досліджень у цій царини (хіба ж не приємно так називати мандрівки Інтернетрями? smile.gif) дізнався, що в англійській (та ще в багатьох мовах) існує "ідеальна" панграма -- така, в якій кожну літеру вжито лише один раз. В англійській це "Cwm fjord bank glyphs vext quiz", у польській -- напрочуд змістовне "Pujdźże, kiń tę chmurność w głąb flaszy".

Потім я почав шукати панграми українською. З'ясував, що "традиційна українська панграма" має мітити апостроф, та знайшов, зокрема, таке:
  • Чуєш їх, доцю, га? Кумедна ж ти, прощайся без ґольфів! (класична, колись була коротшою, але без [i]ґ)[/i]
  • Жебракують філософи при ґанку церкви в Гадячі, ще й шатро їхнє п’яне знаємо.
  • Гей, хлопці, не вспію - на ґанку ваша файна їжа знищується бурундучком.
  • Глянь (!): що ж є шрифт, цей «спазм» — ґід букв? Юч їх. (і що воно -- те "юч"?)
  • З'їв аґрусу — та ягода цілюща б'є жах інфекцій шипучим „ь”.
та ще кілька. В прагненні до збільшення числа змістовних (згадаймо-бо повсюдне "quick brown fox jumps over the lazy dog" із Windows) повноабеткових речень я навіть написав написав собі отаку панграму:
  • Фабрикуймо гідність, лящім їжею, ґав хапаймо, з'єднавці чаш!
Поки я писав цю, а також іще кілька панграм, помітив, що значно ця робота стає істотно легшою, коли дещо знаєш. Як-от те, які літери вже використано, які трапляються понад один раз, та чи речення вже є панграмою тощо. Про це легко думати комп'ютерові, але людині досить важко, тому було цілком логічно написати для цього програмину -- саме це я й зробив.

Отож, я закликаю вас поділитися вашими або просто відомими вам панграмати з-поза цього переліку. Також усіх форумців запрошую випробувати нове начиння для створення власних панграм: мій "Панграмописець" можна завантажити звідси або звідси, він має такий вигляд. Невдовзі я сподіваюся зробити його також доступним online.

Edit: Тепер "Панграмописець" доступний online тут. Якщо в Mozilla Firefox форма програми виглядатиме занадто малою, збільште масштаб.
Daniel Bohdan
Отож не лише я склав таку програмку.
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.