Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Повна версія: ПОРОХОТЯГ - нове слово
Форум СЛОВНИКa.ua > Новації, зауваги, пропозиції > Додаємо слова, шліфуємо тлумачення
Юрко
Дивно, що ще досі в словник не внесено слово "порохотяг", є тільки пилосос і пилосмок. Тлумачення, мабуть, можна взяти зі статті "Пилосос": Апарат для очищення від пилу предметів одягу, меблів і т. ін.
vitaly1
Так, вже й пропонували раніше.
івасик
Вибачте шановні Модератори,

Пропонували раніше... Це на жаль не відповідь, якщо подивитися на сторінку до якої веде гіперпосилання: просто сміються з цього слова.
Якщо про це слово вже йшлося, чому його не веденню, оскільки воно існує... може як регіоналізм,правда, але дуже вживаний регіоналізм. Навіть у Києві в мене питали про нього... Отже від Галичини далеко вже подорожував воно.
Якщо Ви шукали б по Інтернету. Ви найшли б різноманіття сайтів, де можна на нього опинятися..

http://www.e-magazin.net.ua/index.php?page...roz=2&cat=3
http://i-m.com.ua/query/clean.htm
http://kolomyya.org/se/sites/ko/16712/

Ідіть на google і там знайдете ще більший спектр вживання... Це слово існує письмово... отже не можна його ігнорувати! А може й є інші причини... У тому випадку, прошу їх висловлювати...

Вам гарного дня й гарне міркування про все це:-)

Івасик
ЛІВША
Цитата(Юрко @ 28.6.2008, 19:31) *

Дивно, що ще досі в словник не внесено слово "порохотяг", є тільки пилосос і пилосмок. Тлумачення, мабуть, можна взяти зі статті "Пилосос": Апарат для очищення від пилу предметів одягу, меблів і т. ін.

А чому не пилотяг? Порох і пил - дві великі різниці.
Savo
Цитата(ЛІВША @ 20.5.2010, 12:59) *

Порох і пил - дві великі різниці.

І в чому та великість?
Натисніть для перегляду прикріпленого файлуНатисніть для перегляду прикріпленого файлу
Savo
Цитата(івасик @ 20.5.2010, 12:14) *

Вибачте шановні Модератори,

Пропонували раніше... Це на жаль не відповідь, якщо подивитися на сторінку до якої веде гіперпосилання: просто сміються з цього слова.

Сміються там не зі слова як такого, а з великого бажання декого натворити кальок, аби лиш не однозвучно було з наявним у російській пилососом. Бо що ж так муляє псевдопуристам, не замислювалися? Пил? Сос-? Що тут неукраїнське? Чим українськіше смоктати за ссати. А ссавця тепер на смоктача міняти будемо?
ЛІВША
Цитата(Sova @ 21.5.2010, 0:56) *

Порох має й інше значення. Скажемо, і те, що придумали китайці. Тому "порохотягом" (умовно) можна назвати і прапорщика, який "підозріло" довго є хазяїном арсеналу та має триповерхову дачу. ag.gif
Танка
Цитата(ЛІВША @ 21.5.2010, 6:02) *

Порох має й інше значення. Скажемо, і те, що придумали китайці. Тому "порохотягом" (умовно) можна назвати і прапорщика, який "підозріло" довго є хазяїном арсеналу та має триповерхову дачу. ag.gif

Пане ЛІВШО! Як Ви наводите певну думку, то, будь ласка, аргументуйте, підкріплюйте її посиланнями - загалу цікаво знати про зв'язок прапорщиків із китайцями. А навести будь-яку думку, на всяк випадок прилаштувавши до неї смайлика, то не є ознакою обізнаності, фаховості тощо.

На останок дозвольте навести кілька перлин із народної творчості та висловлювань видатних людей:
Цитата

Ні до складу, ні до ладу. Українська народна приказка.

Ні сіло, ні впало. Українська народна приказка.

Треба розум мати, щоб помічати власні помилки. Японське прислів’я.

Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш. Англійське прислів’я.

У людини є лише один тиран – невігластво. Віктор Гюго.

Логіка – це бог мислячих. Л.Фейхтвангер.

Дотепність сама по собі нічого не варта, якщо в ній немає осердя – мудрості. Марк Твен.

Уся справа в думках. Думка – початок усього. І думками можна управляти. І тому головна справа вдосконалення – працювати над думками. Л.Толстой.

Довго сам учись, коли хочеш навчити інших. Григорій Сковорода.

Учітеся, брати мої, думайте, читайте. Тарас Шевченко.

Даруйте за відхилення...
Дмитро
Навряд чи порохотяг зможе конкурувати з наявними в мові пилососом та пилосмоком або й з пилотягом, що його запропонував пан Лівша. Тут, як на мене, є дві причини. По-перше, слово порохотяг задовге, а мовці, як відомо, завжди віддають перевагу коротким та легкомовним словам. Згадайте лишень телик або ящик, що їх можна почути частіше за телевізор. Але тут такі розмовні варіанти цілком виправдані, бо телевізор — слово іншомовного походження. Однак навіщо засобами своєї мови творити такі довжелезні пасажі, коли є коротші пилосос та пилосмок, я, щиро кажучи, не розумію. unknw.gif
По-друге, це не просто назва побутового приладу, але й технічний термін, який мав би відзначатися точністю. А що порох у нашій мові — слово багатозначне, то навіть допогромні словники на позначення в технічній мові всього, що стосується до пилу, рекомендували вживати слова з першою частиною пило-, а не порохо-.
До речі, порохотяг уже якимсь дивом потрапив до Словника. Але моя думка від того не змінилася.
ЛІВША
Характеристики основних типів пороховПорох Q, ккал/кг W, дм3/кг T, K
піроксиліновий 700 900 2270
баліститні: 900 1000 2900
ракетні 1200 860 2790
артилерійскі 880 750 2550
кордітні 850 990 2900
димний 700 300 2400
Цитата
А чому не пилотяг? Порох і пил - дві великі різниці.

Наскільки мені відомо, ці слова подають в одному синонімічному рядові.
Цитата

ПОРОХ - (дрібні частинки ґрунту) пил, розм. пилюка, пилюга, (у повітрі) курява (Словник синонімів Полюги).

Цитата
ПОРОХ - пил, жм. порохи; (на шляху) курява, пилюка, р. кушпела; П. ніщо, нуль, тлінь; (марний) ур. прах; порошок, од. зб. порошина (Словник синонімів Караванського).

У "Словарі української мови" Бориса Грінченка:

Зображення
Це текстова версія — лише основний контент. Для перегляду повної версії цієї сторінки, будь ласка, натисніть сюди.
Русская версия Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.